Головна » Статті » Огляд ігор

The Solus Project
Сьогодні, як відомо, дуже популярні ігри про виживання і про космос. І про виживання в космосі, на який-небудь планеті або покинутій станції. Тому до чергової представниці цього жанру заздалегідь ставишся з упередженням. Скепсис цей посилюється, коли дізнаєшся, що гра підтримує Oculus Rift, — відразу згадується не надто вдалий досвід ADR1FT та інших проектів, які більше схожі на технологічну демонстрацію з мінімумом геймплея.

Все це — і космос, і виживання, і підтримка віртуальної реальності — є і в The Solus Project. Однак скепсис відносно нової роботи авторів чудовою адвенчуры The Ball випаровується швидше, ніж день змінює ніч на планеті Gliese-6143-C, куди занесло головного героя.
 

Всі знайдені записи акуратно заносяться в щоденник.

Залишитися в живих!

Фабула в The Solus Project одночасно проста і трагічна. В недалекому майбутньому Земля, як і вся Сонячна система була знищена, але незадовго до цього людство встигло відправити кілька кораблів-колоній на пошуки нових світів, де можна було б почати все спочатку. Один з таких кораблів вийшов на орбіту планети Gliese-6143-C, але зазнав краху, а наш підопічний виявився єдиним, хто в рятувальній капсулі дістався до поверхні. І тепер він мало не остання надія людства на виживання.

Після такої зав'язки здається, що ти все вже наперед знаєш про цю гру. Зараз нас змусять збирати всілякі ресурси, що-небудь «крафтить» і майструвати, шукати їжу, розпалювати багаття і відбиватися від агресивних аборигенів. І перші хвилини тільки підтверджують ці припущення: збираємо з підручних матеріалів факел, тягнемо в кишеню консерви і пляшки з водою і помічаємо серед характеристик героя такі звичні показники голоду і обезводнення.

Та й глобальна мета цілком вкладається у цю звичну концепцію — потрібно знайти запчастини для телекомунікаційної вишки, яку ми повинні збудувати, щоб вийти на зв'язок з іншими кораблями-колоніями. Тому ті, кому такі ігри набридли, ризикують швидко видалити The Solus Project і зі спокійною совістю забути про неї. І даремно.

У природи є погана погода!

Насправді The Solus Project вигідно відрізняється від багатьох аналогів. По-перше, сама планета Gliese-6143-C опрацьована дуже докладно й цікаво. Агресивних аборигенів тут практично немає, зате можна зустріти незвичайні форми флори і фауни, наприклад якихось їжаків (ну дуже схожі!), які бояться вогню і світла і з криками розбігаються прямо у вас під ногами.
 

На поверхні планети страшно, незатишно і хочеться додому.

Наш головний ворог — сама природа і клімат планети. Тут постійно змінюється погода: денна спека, то пробираються до кісток холод ночами, то сніг, то дощ з градом, то землетрус, смерч або метеоритний дощ... Плюс постійні припливи і відливи. Тому годувати, поїти та укладати героя спати мало — він може отримати сонячний удар, намокнути, потонути, померти від переохолодження. Доводиться шукати джерела тепла, зігріватися, сушитися або, навпаки, ховатися в тіні і шукати дах над головою, щоб сховатися від дощу або шторму.При цьому всі ці погодні пертурбації, як і в цілому весь ландшафт планети, виглядають дуже ефектно і красиво — навіть без Oculus Rift.

По-друге, тут немає ніякого «рандома» — всі локації зроблені «вручну», та дослідити їх дійсно цікаво. Тим більше що на них повно всяких секретів, добре прихованих речей і артефактів, які дають тимчасові або постійні бонуси — підвищують опірність до холоду або спеки, збільшують рівень здоров'я, швидкість переміщення, додають місце в інвентарі, покращують якість сну і так далі.

Нарешті, гра зовсім не перевантажує вас пошуком ресурсів і «крафтом». Тут не потрібно майструвати верстаки, двері, будинки і зброю. Все обмежується простими і логічними речами: зрізаємо суху траву, щоб розпалити її, коли потрібно буде влаштуватися на нічліг поруч з джерелом тепла; наповнюємо порожні пляшки водою; збираємо факел або молот, за допомогою якого можна розбити кам'яні стіни в деяких місцях.

Таємниця третьої планети

найголовніше ж, The Solus Project — це пригода з елементами виживання, а не навпаки. Автори насамперед хочуть розповісти цікаву історію. І тому дуже грамотно, м'яко, але наполегливо ведуть нас за сценарієм, змінюючи відкриті, піддані всім вітрам і дощам локації якимись підземеллями, закинутими комплексами, храмами, де починається повноцінна сюжетна адвенчура.
 

Герой втомлюється при бігу, але його факел майже ніколи не гасне — навіть під дощем.

Там з'ясовується, що на цій планеті колись жили чи не такі ж люди, як ми. Трапляються скелети, саркофаги, гробниці, якісь механізми і закриті двері. Відповідно, ми долаємо пастки, шукаємо ключі, смикаємо важелі. Нічого особливо складного — максимум потрібно покласти камінь на натискну платформу, налити води в спеціальну ємність, щоб де-небудь відчинилися двері, або перестрибнути по колонах. Крім того, іноді потрібно використовувати портативний телепортатор, вистрілює на певну відстань спеціальний диск, до якого можна перейти.

Так, повноцінних головоломок тут немає. Зате є дослідження локацій, інтригуюча історія і атмосфера. Всюди — різні наскальні записи і малюнки, з яких ми поступово дізнаємося історію цивілізації, населявшей цю планету: чим жили її мешканці, які у них були легенди і боги і що з ними сталося. А ще збираємо розкидані то тут, то там записи загиблих членів нашої експедиції, які також сповнені цікавих подробиць.

При цьому у всіх цих підземних храмах і комплексах дуже темно і періодично дуже страшно. З'явиться якийсь інфернальний згусток вогню, що переслідує вас, і доводиться тікати від нього з усіх ніг, скажено соображая на ходу, куди ж сховатися. У гробниці, повної скелетів і страшних записів прямо у вас за спиною виявиться натовп страшних маленьких чоловічків (мертвих дітей?) з чорними западинами замість очей — і ось вже біжите не тільки ви, але і мурашки по шкірі.

У такій ситуації елементи виживання відходять на другий план — автори навмисно розкидають всюди їстівні рослини і «безпечні зони» з нескінченними джерелами їжі і пиття.
 

Деякі види їжі заповнюють калорії, але викликають спрагу.
***

The Solus Project схожа на який-небудь новий фільм з банальною назвою і нудним описом — повз нього можна легко пройти, вважаючи, що все це ви вже бачили. А потім ви дізнаєтеся, що це чудове кіно, подивіться його особисто і переконайтеся, що ледь не пропустили справжню знахідку. Тому спеціально для тих, хто продивляється рецензії в пошуках висновки і оцінки, повідомляємо — це не чергова «выживалка», а цікава і атмосферна гра, в якій ви відчуваєте себе першовідкривачем, які досліджують невідому планету і її таємниці.

Плюси: інтригуючий сюжет; цікаві локації, які хочеться вивчати; пророблена планета зі своїм кліматом і незвичайними формами життя; велика кількість «лора»; немає нескінченного збору одних і тих же ресурсів і перевантаженого «крафта»; вивірена атмосфера; шикарна графіка і різноманітна музика.
Мінуси: квестова частина може здатися занадто простою і одноманітною.

Категорія: Огляд ігор | Додав: 30.10.2016
Переглядів: 382 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar