Головна » Статті » Огляд ігор

Sid meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide
Якщо DLC для п'ятої частини Civilization були схожі прикраси, то «Прилив» можна порівняти з рятувальним кругом. Адже після млявого старту Beyond Earth, прохолодно прийнятої як критиками, так і фанатами, залишилася надія лише на знамените «друге дихання» Firaxis. А воно, якщо врахувати Brave New World і XCOM: Enemy Within, дорогого коштує — розробники вже зарекомендували себе доками в частині доповнень. Але чи виправдовує Rising Tide покладені на добавку надії і не занадто пізно підігрівати інтерес до розчарувала багатьох стратегії?

Гідропоніка — наше все!

Хто живе на дні морському

З виходом DLC гра дійсно змінилася, але знайомі з «ванільної» версією навряд чи заблукають у трьох соснах геймплея. Як і в оригіналі, треба взяти під опіку групу біженців з гинучої Землі, щоб колонізувати одну з далеких планет, включаючи свіжі світи — вулканічний і крижаний. Шляхів до перемоги все так само п'ять: крім банального завоювання і контакту з позаземним розумом можна досягти мети будь-якого з досконалостей — Переваги, Праведності Гармонії.Та й буття, як і раніше, визначає свідомість: праведники, що чекають бідних родичів з Землі, воліють антигравий і титан, для тріумфу Переваги потрібен фираксит, а Гармонія відрощує клішні в калюжах ксеномассы. Незважаючи на можливість комбінувати досконалості заради гібридних військ, прямий курс все-таки більш вигідна, оскільки чистокровні «юніти» міцніше, а відкриття «сортових технологій наближає перемогу.

Не торкнувши основні місії, Firaxis в Rising Tide жваво урізноманітнила оточення. Океан тепер — така ж повноцінна середовище існування, як і суша. Тут можна будувати міста, боротися з гігантськими молюсками, розорюючи їх підводні гнізда, вести розкопки та обробляти ресурси, часто відмінні від тих, що зустрічаються на березі. Але різниця між плавучими і звичайними колоніями куди більш вражаючим подібності і не обмежується однією лише естетикою або упором на флот у збиток сухопутним військам. Фактично DLC пропонує два стилю розвитку, відмінних один від одного, як бокс і карате.Місто на воді не росте сам по собі, за рахунок очок культури, тому для розширення меж його доводиться переміщати або по-старому скуповувати клітини за енергію — місцевий аналог монет.

З одного боку, це зручно: щоб дотягнутися до особливо цінного ресурсу, не обов'язково тренувати поселенця і закладати аванпост — досить присунутися ближче. Якщо нафта не йде до Магомета, Магомет пливе до нафти — все логічно. З іншого боку, морські міста або рухаються, або щось роблять — третього не дано. Тому витрачати дорогоцінні ходи на крок в клітину все-таки накладно, особливо на початку партії.Зате безодня набагато більш податливим для вивчення, ніж суша: поки дослідники на березі огинають розломи та скелі, давлячись отруйної «миазмой», в океані досить лавірувати між гидрокораллами — жарт природи, а не перешкода. Втім, тутRising Tide зрівнює шанси, адже подорожі по воді і відправка торговельних суден перестали вимагати окремої технології.

Кавіта пропонує підлікуватися — добре йде під зростання міст і війну.

Додаток підстьобує авантюрний азарт не тільки можливістю селитися скрізь, де душа забажає, — відкривати картку тепер вдвічі корисніше. Адже крім уламків з неба і капсул від спонсорів з'явилися могильники доісторичних тварин, а також чудеса і руїни предтеч — розумних інопланетян, яких і слід прохолов. Експедиції або зачищающие гнізда аборигенів солдати то і справа знаходять артефакти — земні, що залишилися від попередників або місцеві. Як нескладно здогадатися, ці предмети стають в нагоді в господарстві: використавши один або два, можна отримати разовий бонус, а поєднавши три — постійний.Метушня з артефактами розбавила рутину другорядних завдань, знайомих з оригіналом і до цих пір які заганяють в тугу тим, що вони повторюються з разу в раз.

Від любові до ненависті

У Rising Tide колишній набір з восьми фракцій доповнили ще чотирма. Майстри міського розвитку Аль-Фалах, Североморский альянс з міцними колоніями на море, фахівці з таємним операціям Чунгсу і ІНТЕГР — європейці, здатні заощаджувати дипломатичний капітал. Це новий ресурс ігри (нарівні з енергією, наукою і культурою), під який навіть підлаштували бонуси Бразилії і Паназійської асоціації. Відтепер затівати переговори з опонентами без окулярів дипломатії — як ходити в магазин без грошей: послуги в кредит тут більше не котируються. А працює принцип, здорово нагадує систему престижу зEndless Legend, де політика на основі одних лише намірів неможлива.

В будь-який договір, аж до перемир'я, треба вкладати окуляри дипломатії, нараховуються в основному від будівель. Угоди в Beyond Earth тепер виглядають так: ви обмінюєте частина надходжень дипломатичного капіталу на який-небудь бонус. Зрозуміло, чим він корисніше, тим дорожче: хочете збільшити зону дії супутників — придбайте на 9 очок дипломатії в хід, а підняти на 20% доходи столиці буде коштувати вже 25. У кожного лідера — свої пропозиції, тому асортимент зовнішньополітичних актів вийшов досить значним. Шкода, що скасували обмін ресурсами — за ними доводиться відправляти каравани або армію. Але ще прикріше заборона на налаштування умов договорів, що завжди відрізнявся серіал Sid meier's Civilization.

Як можна помітити, Дункан Хьюз з Североморского альянсу щосили інтригує, а з вигляду — простецький мужик.

Зате нововведення оживили суперників під управлінням ШІ: кожен знайшов характер і змінює ставлення до вас в залежності від ваших дій. Правила такі, що всім догодити не можна. Миролюбних будівельників захопить розвинена інфраструктура, а затягнувши з агресією, почуєте з Храброграда уїдливе: «Пацифіст?» Міжнародна напруженість у Rising Tide залежить від двох показників — поваги і страху. Чим тісніше співробітництво з лідером і чим сильніше йому подобається ваш стиль гри, тим швидше він запропонує співробітництво та союз, так і вартість угод з ним помітно впаде. В іншому випадку — зростання страху, санкції і війна.

Нарешті, дипломатичний капітал можна конвертувати в особисті уміння вашого ватажка. Всього їх є чотири: один вроджене, а решта — громадянське, політичне і військове — дозволяється тасувати як завгодно і, в разі необхідності, змінювати за додаткову плату, наче в якій-небудь RPG. Воно й правильно, адже на різних етапах партії прігождаются різні речі: зараз важливо поправити здоров'я колоністів, а потім рвонути в науку або виробництво. Завдяки цьому дипкапитал не накопичується і не лежить мертвим вантажем — він постійно у справі, весь час приносить користь.

Колонизируй це

Тобто Rising Tide — це серйозне доповнення в дусі Firaxis: з безліччю контенту, перекопаних механікою і абсолютно особливим характером. Civilization: Beyond Earth нарешті знайшла ту індивідуальність, якої їй не вистачало в момент релізу, з-за чого стратегію корили неповноцінністю і обзивали розширенням п'ятої «Цивілізації», роздутим до стану «речі в собі». Тепер же продукт дозрів і готовий до вживання, тому що більшість претензій до розробників можна залишити в минулому.

Африканський БРШР Родрігес сумно пішов вбивати всіх людей.

Правда, щоб насолодитися цієї завершеною, повноцінною стратегією, геймери заплатять двічі — оригінал-то теж не задарма роздають. При всій новизні і елегантності, Rising Tide — аж ніяк не комплімент «ванільної» версії, яка приедалась вже після трьох партій. Це не вибачення перед шанувальниками, задавшимися в 2014-м питанням про те, куди котиться серіал. Навпаки, доповнення подається як добра добавка до відмінного страви. Але що було доречно під час релізу Brave New World, навряд чи спрацює в даному випадку. DLC, безумовно, розумне — тут Firaxis підтвердила свою репутацію. Але якщо розробники з видавцями не планували приурочити його реліз до новини про сферу Дайсона навколо KIC 8462852, а все-таки мали намір пожвавити інтерес до оригінальної гри, то це подія зачепить хіба що фанатів серіалу. Замість загального свята закотили клубний.

Плюси: колонізація океанів; логічна дипломатія; завдяки синергії досконалостей, артефактів, новим монстрам, «юнітам» та будівлям стратегія стала глибше оригінальної версії.
Мінуси: можна налаштувати умови угод; колишні міні-квести і сценарії перемог.

Категорія: Огляд ігор | Додав: 04.11.2016
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar