Головна » Статті » Огляд ігор

Resident Evil 6

Intro

Настійно рекомендую перед тим, як зважитися купувати гру, подивитися не так давно вийшов CG-мульт "Обитель Зла: Прокляття", приурочений як раз-таки до виходу RE6. Якщо мульт Вам пригленется, то гру можна сміливо брати, так як Capcom зробили виправдану ставку в першу чергу на видовищність і постановку.

— Хоррор? — Ні, ну що ви

Леон і Хелена приходять в себе після вибуху. Оглядаючись навкруги і не бачачи нічого, крім зруйнованого міста, пожежі і зомбі, наші герої скрываються в найближчій підворітті. Пройшовши у відносній безпеці крізь пошкоджене будівля (трохи пізніше ми побачимо, що в ньому застряг винищувач), вони зістрибують з балкона на переобтяжене автомобілями шосе і тут же на них нападають... зомбі.
Ворогів багато і здається що нам не вижити, як в один, з волі скрипта, що знаходиться на дорозі вантажівка з паливом йде під землю... через секунду відбувається вибух. Леон і Хелена починають (не ганебно) рятуватися втечею, камера дбайливо займає положення, при якому протогонисты біжать нам назустріч, а за ними твориться справжнє пекло: в пелені насувається і всепоглинаючого вогню злітають вгору і скачуть обгорілі вантажівки, автомобілі та автобуси.
Несподівано над головою лунає звук разрезающего повітря пропелера - нас випереджає вертоліт, солдати висадилися з вертушки дбайливо косять зомбі і махають нам, щоб ми поквапилися. Але в підсумку виходить що у бравих хлопців не дуже виходить противаостоять натовпу, що прагне мізків, і не скільки секунд ситуація виходить наступна: Леон, сидячи за штурвалом вертольота, намагається вирівняти останній, відволікаючись лише з метою допомогти Хелені позбутися спецназівця, подшумок переквалифицоровавшегося в зомбі.Вертушка нарешті вирівнюється, але трохи не сталкнувшись з електропоїздом (сніп іскор в слоу-мо і характерний звук срежущего металу в наличае), влітає в будинок. Герої випадають з кабіни, застряглого в конструкції будівлі, вертольота на скляна стеля (щодо протогонистов він є підлогою), дивляться крізь нього: внизу, в холі, натовпу заражених. По склу починає бігти характерна павутинка тріщин, а скрип над головою означає - остов вертольота ось-ось завалиться. Однак Леон і Хелена, спасибі QTE, встигають врятуватися.І ось трохи перепочивши, вони спускаються на майданчик (по виду і антуражу - тут повинна бути битва з босом), камера займає положення близьке до підлоги, і героїв ми бачимо в далечі. Раптово на передньому плані появляється паруюча в ободраной штанині ладыжка (володаря ми її не бачимо). "Прийшов за добавкою?" - цікавиться Леон, наставляючи на буркотливого супостата пістолет. Екран гасне - кінець туториала.

Перехрестя

Можете не сумніватися далі буде тільки краще і видовищною, в кращих традиціях безглуздих і не дуже блокбастерів: Capcom всіх приємно здивує розмахом, постановкою і цитатами з фільмів (наприклад, в компанії за Джейка нам практично дослівно "процетируют" обидві кінцівки класичної дилогії про Термінаторі і Джона Конноре).
Сюжет, який у всіх частинах франшизи був завжди на рівні Б-муві, в грі вельми не поганий, але головна фішка історії - це її подача. Гра розбита на три сюжетні лінії, (кожна для определеного персонажа і пройшовши кожну з них в кінці ви побачите титри і фінальний ролик) які в певний момент перетинаються: тобто на деякі неднозначные моменти ми зможемо взгянуть очима різних перснонажей і зрозуміти, чим саме вони керувалися в тій чи іншій ситуації.
Починати краще всього грати з порядком Леон-Кріс-Джейк, так як компанія за Леона (імхо, найцікавіша і велика по тривалості, до того ж тільки в ній ми традиційно добиваємо фінального боса з ракетниці) утворює якийсь кістяк - "скилет" сюжету, а інші лінії вже обважують цей скилет "м'ясом" - фактурою і подробицями, хоч і побічно відносяться до історії Леона. Ну а після проходження основних компаній, відкривається лінія Ади (та сама дівчина в червоному, яка всегдав на крок попереду всіх), заповнює всі білі плями сюжету, і робить мозайку історії повністю зібраної: звідки у Ади взялося фамільне кільце Сіммонса для Леона, при яких обставинах перед Джейком і Шеррі впав Б. О. О. з бензопилою, розташування карт-кодів, які шукали Пірс і Кріс на авіаносці ітд

Крок вперед

Механіка гри не сильно змінилася з моменту 4-ої частини, але помітно обрасла різними нововведеннями і примочками, зробивши бойову складову гри більш видовищною і динамічною. По-перше, можливість рухатися під час прицілювання. По-друге, окрема кнопка відповідає за махання руками і ногами (але щоб ми не захоплювалися грою в Чака Норріса з'явилася стаміна) плюс до цього додана система добивань, задіяна на контексті оточення: наприклад якщо ворог стоїть біля стани або поруч зі столом протигонист доб'є його ударом про вищевказану поверхню.Якщо ж у ворога є яка-небудь зброя або з нього це саме зброю стирчить (сокири, ножі, бейсбольні біти), персонаж доб'є його відповідним предметом. По-третє, трохи усовершествовалась екшен-кнопка, тобто якщо раніше нам постійно доводилося цю саму кнопку спамити щоб зістрибнути/перестрибнути/залесть, то тепер затиснувши її можна сміливо мчати крізь перешкоди (загалом, працює як паркур в АС).По-четверте, крім прилипаний до поверхонь, тепер можна робити перекиди в сторони, присідання (щоб ухилитися від удару), завалитися на спину, кататися і стріляти лежачи, а використовуючи разом зі спринтом (та сама екшен-кнопка) кнопку прицілювання можна не слабо покататися на спині крізь натовп ворогів, стріляти при цьому (як і збирати предмети) не забороняється.
Помітно зросла кількість QTE, причому не дуже високого (не Хеві Рейн на харді) якості: найчастіше ми балакаємо стік з боку в бік, або спамим так улюблений хэйтерами Х або квадрат.
Так само розробники відмовилися від прокачування зброї, замінивши її так званими наборами умінь - перками збільшують рівень захисту, шкоди наноситься в ближньому бою, шанс критичного шкоди і тд. Деякі вміння можна прокачувати, інші відкриваються при виконанні певних умов: наприклад, пройти гру до кінця або вбити певну кількість ворогів гранатами і тд. Для режиму "Найманці" здібності, природно, відрізняються і в набір можна закинути лише одне вміння (в компанії кожен з 8 наборів можна запхати до 3х умінь).

Скрип і шепіт

Музика, як і звук, в грі приголомшлива в технологічному плані, але і з своїм першочерговим завданням - створити потрібний настрій і атмосферу - справляється на відмінно: агресивна і тривожна у битвах, сумна, з перекатами клавіш (за задумом авторів) трагічних та сумних моментах.

***

Ну і на останок, пробегусь щодо деяких моментів у грі, які мені сподобалися, і до яких у мене є претензії.
безперечні плюси:
1. Дуже сподобалася кінцівка за Кріса. А взагалі вся його компанія - типовий бойовик про вояків, які повертаються після якогось потрясіння (в даному випадку - втрати загону). До слова: у другій главі за Леона один з тих, що вижили в церкві згадує свого сина Марко, який служить в B. S. A. A.
2. Різноманітність ворогів і бої з більшістю босів. До речі, бої з босами стали дуже затягнутими - за рахунок постійної зміни локацій і ситуацій (битва з Бржаком, наприклад). А деякі главзлодеи просто відмовляються капітулювати після поразки і битви з ними розтягуються на 2 голови. 
3. Практично відсутні QTE при розгонистих атаки ворогів, тобто тепер потрібно ухилятися від таких атак стежачи за анімацією ворогів, а не по кишені підказок у вигляді двох підсвічене.
4. Велике колочество контенту (у грі дуже багато всього - від локацій до можливості осідлати 5 видів транспорту) і самоцитат (попередні серії RE особливо 2 і 3), цитат з інших ігор і фільмів. Так, на вскидку: тремтяча на вітрі одяг героїв (MGS3), поїздка на джипі крізь газ, що перетворює людей в зомбі (один в один як у фільмі "Імла", заснованому на розповіді С.Кінга "Туман"), в стерильній лабораторії червоні труби підсвічують нам вихід (як у mirror's Edge), про "Термінатора" я вже упомянал, покатушки на снігоходах багатьом нагадають CoD MW2, та навіть "Парк Юрського періоду" при бажанні можна сюди приплести.
5. Знову ж таки не дають занудьгувати класичні "найманці" і "жертва", де ми в ролі одного з ворогів всіляко "заважаємо" грати людям, що проходять компанію. В ідеалі в "жертві" необхідно щоб у що грає за РР гравця на екрані красувався напис "Ви загинули!"

Претензії:
1. Хотілося б більш якісні текстури і менш дьоргану камеру. В іншому все добре, і легко усувається копанням в налаштуваннях гри (наприклад: приціл, зміна провідної руки на кнопку, а не автоматично).
2. Російські субтитри місцями не доставляють: "обританевшийся" Уэскер трохи ріже очі, так само як і АПБТ (ну звик я до B. S. A. A.). Не кажучи вже про дурних помилках "Не вимикайте ситемА" і О. Б. О. замість Б. О. О.
3. Трохи напружують назви деяких монсторов. Хоча, якщо читати додаткові файли (окрываются за емблеми із зображенням 4х змій, у КОЖНІЙ чолі з 4 емблеми), то можна побачити що всі назви взяті з сербської мови і, в принципі, пояснені .

Про update

У грудні CAPCOM обіцяє випустити патч, який вони самі називають безкоштовним DLC. У ньому дозволять самостаятельно вибрати на якій відстані від спини героя буде висіти камера, навіщо-то запилят партнера в компанію Ади (все ще сподіваюся, що цього не станеться) так і саму компанію зроблять доступною з самого початку гри. Але найцінніше - це новий "безнадійний" рівень складності.

З. И. Вибачайте що написано так сухо, але не хотілося спойлерити, тк деякі ще не пройшли, а багато побачать гру лише в наступному році.



Категорія: Огляд ігор | Додав: 21.11.2017
Переглядів: 196 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar