Головна » Статті » Огляд ігор

Pro Evolution Soccer 2016
У Pro Evolution Soccer в цьому році ювілей — 20 років, а єдиний суперник в останні кілька років дуже пристойно відірвався по більшості фронтів, особливо з продажу та створеному в Мережі спільноті. Цілком логічно було припустити, що на новий сезон футбольного симулятора кинуть всі кращі сили, фанатам піднесуть який-небудь подарунок до круглої дати і взагалі придумають щось особливе.

Зовнішній вигляд меню дещо нагадує...

Фром Конамі харт

Тому очікування від свіжої офіційної гри Ліги чемпіонів були серйозніше, ніж рік тому, коли серіал тільки вкотився на консолі нового покоління. До того ж очевидно, що співробітники Konami з кожним роком освоюють Fox Engine все краще. Ще за демоверсії було ясно: PES стала швидше. Футболісти можуть звертатися з м'ячем технічніший, AI діє на майже людської швидкості, воротарі частіше рятують, ніж «привозять» голи (хоча все ще бояться активно діяти на виході). У повній версії можна оцінити глибину змін, правда, вона не завжди радує.

Так, добре, що матчі більше не нагадують по динаміці російський другий дивізіон, але, коли півзахист якого-небудь «Бірмінгем Сіті» з показниками в районі 65 починає комбінувати як Неймар з Мессі: низом, у дотик, точно в ноги, з помилковими замахами, — стає смішно.

Добре, що при прискоренні не загубився фірмовий контроль м'яча. Навіть приємних стіків четвертої PlayStation не завжди вистачає, щоб точно видати передачу, але на місці режим ручного управління. Фізика людей і снаряда досить хороша, майстри м'яча не розлітаються в сторони від зіткнення корпусами, перед прийомом снаряда можна спеціально (а не випадково, як це частіше було досі) відтіснити опонента. Все це виглядає цілком правдоподібно, хоча маловідомі гравці, як і раніше зроблені під копірку й відчуваються по-особливому лише темношкірі громили двометрового зросту.

З цікавих нововведень — система ролей у команді, що впливає на загальні показники. Ваші підопічні можуть отримувати спеціальні звання за певні дії. Наприклад, взятий з молодіжної команди гравець отримує статус «колишній юніор» і росте швидше. Потенційно зоряний молодий талант може підвищити продажу атрибутики, а ветеран з досвідом виступів за збірну напевно стане лідером і зможе піднімати командний дух (від нього залежить загальна зіграність) у важливих зустрічах.

Штрафні у вашу сторону тепер велика рідкість.

Ноу криминалити ін ПЕС

Залишилося впровадити випадкові відскоки і падіння, і буде ну зовсім жива гра. А ось суддю доведеться замінити за ліберальність або виправити патчами. Фоли прораховуються по-новому — якщо рік тому давали жовті картки за будь підкат, то тепер ви можете сміливо стелитися в ноги, а місцеві арбітри навіть штрафний не поставлять. В онлайні вже з'явилися люди, у захисті діють виключно на підкатах, як в якій-небудь FIFA '99. Це вбиває всю ідею симулятора, тому що боротися з такими вкрай непросто. Напевно багато хто буде домовлятися з друзями: «Давай без підкатів».

З інших змін, на які звертали увагу в Konami, зазначимо гнучку зміну схеми по ходу матчу. І це провал. Тому що працює вона не по часу і ситуації, а виключно на підставі того, контролює команда м'яч. Особливо «приємно» поставити схему з різкими проривами вінгерів та отримати видалення — суперники навіть не самого великого штибу легко знайдуть вільні зони відразу після перехоплення.

Якщо дивитися конкретно на футбол, то він як і раніше виправдовує торішній слоган " The Pitch Is Ours («Поле за нами»), але не підтверджує нинішній Play The Future («Грай у майбутнє»). Матч в PES 2016 більше схожий на реальний, ніж свіжа версія конкурентів. Нехай навіть це одна з найбільш «аркадних» частин за все життя серіалу. Але захотівши позбавитися від старих проблем, автори наробили нових. Вони псують враження, хоча поріг входження тут нижче, ніж в минулих частинах, і це радує.

Ай нот гарантії іт!

Як знають усі грають у віртуальний футбол, в частині сервісів і режимів Konami давно і невдало копіює EA Sports. В цьому році «Майстер-лігу» підтягнули до режиму кар'єри в FIFA. Інтерфейс, система трансферів, робота скаутів, загальна націленість на історію тренера — все трохи гірше, ніж у конкурентів рік тому. Дарма що у «електроніків» найпопулярніший режим зовсім інший.

Скаути ведуть себе як хворі, підбираючи людей з випадковими параметрами на випадкові позиції.

З перегинів — переходи з клубу в клуб. Раніше отримати зірку було зовсім просто і дешево. Зараз ціна спортсменів стала вище, на суму трансферу не можна вплинути прямо, а людина, яка відповідає за відповідність бюджетів і складів клубів реальним, рік провів без Інтернету. Тому «Вулверхемптон», один з найбагатших клубів «Чемпіоншіпа», стартує без Адама Ле Фондре і зайвих грошей на нього, Сейду Думбія ще сидить на лавці «Роми», а потрясла ринок Марсиаль тільки чекає зоряної години в «МЮ».

Втім, у сусідньому таборі теж розслабилися, але там хоча б є купа ліг і справжніх клубів зі стадіонами та правильною формою. Тут же можна зіграти за нинішніх учасників єврокубків, але можна за вигадані клуби зі смішними назвами. В якості компенсації власники консолей отримали редактор, але після багатьох років виправлення прізвищ та емблем хочеться просто взяти і забивати за улюблених Тошича і Арі.

Ще варто відзначити, що до рівня «улюблених» підійшли досить жорстко, знизивши рейтинги більшості. Тепер гравець з показником 75 — вже серйозний майстер міжнародного рівня, який стоїть під десяток мільйонів. Правда, так як хлопці з рівнем у 70 вміють поводитися з м'ячем майже так само, особливої різниці немає.

Туморроу буде євро ассосіейшн

Це добре видно в режимі myСlub. Там з самого початку видають абсолютно нікчемних товаришів, але ними цілком можна битися на рівних якщо не з Неймаром і Тевесом, то з Озілом і Шюррле точно. Інша справа, що ось тут одну з головних проблем вирішили так, що зіпсували всю логіку. Зірки світового рівня раніше виходили в перші години абсолютно без проблем. Банально за очки, що нараховуються за зіграні матчі. Тепер такого немає, а хороші спортсмени випадають з волі випадку, в залежності від рівня агента, що їх набуває. А купити такого агента або дорого, або довго. Так як в PES 2016 немає «ринку», де геймери торгують непотрібними персонажами, знайти конкретних футболістів майже не представляється можливим.

Голи часом виходять дуже гарними.

Дуже наполегливі товариші зможуть навіть з шотландської збірної виростити переможців за життя. Футболісти в myClub тепер непристойно швидко розвиваються, і, хоча напевно у кожного з них є стеля, «прокачати» спочатку посередніх спортсменів можна дуже серйозно. До того ж будь-якого з членів колективу можна перетворити у тренера і з його допомогою просунути колегу відразу на кілька пунктів.

Взагалі, є відчуття, що в Konami не знають, яким повинен бути відповідь на Ultimate Team. Тому myClub залишається невиразним, місцями заплутаним і вторинним — чого тільки варта схема взаємовідносин тренера і кожного підопічного, більше схожа на логіку поганий JRPG. Тому myClub не виглядає режимом, який повинен утримувати вас на багато-багато годин. З мережевих варіацій в підсумку краще онлайн-сезони і чудова гра з безліччю живих людей, чого немає у «сусідів».

Квестшен то ми з інгліш

І якщо говорити про візуальне оформлення PES 2016, то воно не набуло належного блиску. Начебто певний прогрес у зовнішньому вигляді гравців є, та і погода стала натуральніше, особливо дощ та його вплив на дальні удари. Але несправжні стадіони, штучні глядачі на трибунах і відсутність життя на кромці поля (фотографи під час святкування голу з кам'яним обличчям дивляться не в ту сторону) не дають цього перетворитися в видовищну трансляцію. Коментатори віщають в самому зрозумілою разі англійською, один з них змінився, і у «новачка» соковитий британський акцент і хороша емоційність, але фрази не стали різноманітнішими.

Інтерфейси теж не блищать. Вони в кращому випадку нецікаві і скопійовані у конкурента, в гіршому — погано продумані. Якщо ви бачили минулої частину, то розберетеся, але іншим буде незвично. Ще, швидше за все, захочеться вимкнути музику в меню — здається, побитий рекорд по мінімальному числу пісень і ступеня їх невідповідності духу гри.

Якщо зірки схожі на реальних гравців, то середні футболісти — не дуже.
 
***

Ювілей у результаті вийшов виключно для близьких друзів. Просто битися зі знаючими, як тримати геймпад, друзями або провести сезон-другий з комп'ютером — в цьому рівних Pro Evolution Soccer все ще немає. Але з усіма іншими компонентами, що забезпечують глибоке занурення і різноманітність, а також створюють спільноту, в Konami впоралися приблизно так само, як наш міністр спорту справляється з інтерв'ю англійською мовою.

Плюси: в основі своїй це все ще чудовий футбол, зробив черговий крок до досконалості.
Мінуси: на місці старих проблем з'явилися нові, і вони набагато гірше.

Категорія: Огляд ігор | Додав: 05.11.2016
Переглядів: 380 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar