Головна » Статті » Огляд ігор

Master of Orion: Conquer the Stars
Погодьтеся, в більшості Master of Orion асоціюється з глибокої, багатої на тактичні і стратегічні новації, яка вкрита цифрами, закладками, графіками і таблицями, а тому дуже складною і важкодоступній для широких народних мас грою, в якій разом з усіма цими графіками і шедеврами можна пропасти, як в чорній дірі. Не дивно, що багато хто навіть близько боялися до неї підійти. Коли-те, давним-давно, Master of Orion фактично придумала жанр глобальних 4X-стратегій про підкорення космосу всякими кумедними расами, включаючи розумні камені і балакучих птахів. А після виходу тринадцять років тому третьою, найбільш накрученою і складною для розуміння, вона, здавалося, почила в бозі, поступово обростаючи міфами і легендами, які благоговійно передавали з уст в уста цінителі хардкорних, «олдфажных» стратегій. І ось тепер цю святиню нахабно вдерлися аргентинці з NGD Studios, провели під заступництвом Wargaming ритуал воскресіння і довели, що в Master of Orion можуть грати всі.
 

У грі є досить докладний конструктор кораблів.

Незабуте минуле

Принципи ігрової механіки в четвертій (фактично) частини Master of Orion не змінилися. Вибираєте на старті одну з доступних рас і ведете її до межгалактическому панування. В процесі потрібно відкривати і заселяти планети (якщо, звичайно, ваша раса зможе там жити), пестити свої колонії, стежити за тим, щоб співгромадяни завжди були ситі і задоволені, регулювати податки, вивчати технології, зводити різні корисні споруди, запускати військові і цивільні кораблі, битися, вести переговори з сусідами і навіть шпигувати за ними.

Конкурентів пропонують задавити військової або економічної міццю. Серед інших умов для перемоги — стати усіх розумнішими і хитрішими, тобто далі всіх просунутися в технологічному розвитку, або очолити Галактичний Рада, отримавши просту більшість голосів від інших рас. Є ще «перемога за очками» і навіть можливість грати до повного знищення всіх сусідів.

Присутні десять рас, знайомих з минулим ігор серії. Тут і люди-птахи алкари, і кам'яні силикоиды, і кібернетичні меклары, і прямоходящие ящери саккра, і багато інших. Кожен з учасників міжгалактичного протистояння, як водиться, має свої плюси і мінуси. Ящери, наприклад, живуть у тропіках, не відрізняються розумом і кмітливістю, і які фактично не здатні до дипломатії та вивчення технологій, але зате плодяться і активно заселяють інші планети. Схильні до мімікрії, потайливі дарлоки, навпаки, отримують бонуси до дипломатії і шпигунства.Витрішкуватий псилоны вбухують все в технології, а силикоиды жеруть камені: для них параметр «Продовольство» взагалі не важливий (як і клімат планети) — головне, щоб було багато мінералів.

Крім того, можна створити власну унікальну расу, визначивши всі її особливості, бонуси і штрафи, благо у відповідному конструкторі маса параметрів і налаштувань.
 

Гумор тут цілком доречний.

Нові реалії

Але при збереженні базових механік Master of Orion дійсно стала грою більш доступною, комфортною та сучасною, чи що. Це проявляється у всьому — від зрозумілого, зручного інтерфейсу, який більше не лякає людей похилого віку, дітей і домогосподарок, до безпосередньо геймплея, який увібрав у себе багато актуальні тренди. Що-то автори почерпнули з Endless Space, щось- з Stellaris, Galactic Civilizations III і Sins of a Solar Empire. І дуже багато — з Civilization V: це стосується і збільшеного темпу розвитку, і єдиного для всіх рас древа технологій, і деяких інших речей.
У процесі від чого-то, зрозуміло, довелося позбутися. Зникли багато деталі начебто аборигенів на планетах або перевезення їжі між колоніями. Немає тут і покрокових битв — якщо не бажаєте віддати все на відкуп авторасчету, то в бою будете в реальному часі вказувати своїм кораблям, куди летіти і в кого стріляти. Вільного переміщення між планетами теж більше немає — натомість з'явилися кордону і варп-точки входу/виходу, що з'єднують різні сектори. Це отрыло зовсім інший пласт геймплея — потрібно охороняти кордони, будувати аванпосты, захищаючи свої володіння і пред'являючи права на нові території.

Природно, «олдфаги» б'ються в істериці і бажають розробникам горіти в пеклі. Але це абсолютно нормально — практично всі подібні «камбек» сьогодні супроводжуються истошно криками «Оказуалили, іроди!». А ось ті, хто не бачив старі Master of Orion, цілком можуть отримати від нової частині задоволення.

Гра поєднує досить детальну стратегію (як би не заперечували це ветерани) з сучасними трендами, динамікою і комфортом. І додає до цього симпатичну графіком, атмосферну музику, розгалужену систему шпигунства, а також забавні дрібниці на зразок новинних випусків, в яких роботи-ведучі коментують ваші основні успіхи або повідомляють, що невідомий благодійник подарував вашої раси енну суму.

Не всі ще, звичайно, доведена до розуму. Потрібно вилизувати баланс, підбадьорювати ІІ, покращувати битви (вони, до речі, в такій стратегії апріорі не на першому місці, і багатьох гравців покрокові бої в оригінальних випусках Master of Orion втомлювали). Розробники розуміють, що постійно доробляють і обіцяють враховувати критику, тільки якщо це не чергові «Поверніть назад, як було!».
 

У деяких секторах можна виявити піратів або особливо великих монстрів.
 
***

У випадку з Master of Orion автори виступили майже як Blizzard: взяли основну концепцію, доповнили її ідеями з різних ігор, гумором і сучасними трендами, зробили все зручним, зрозумілим, стильним, презентабельним. І взяли курс на постійну роботу з спільнотою і з самою грою, балансуючи її, щось відрізаючи, щось додаючи і покращуючи. Хтось, звичайно, завжди буде кричати про спрощення, вимагати повернути можливість прицільно бити саме по лівому борту ворожого есмінця і взагалі бажати повернення в минуле, але це марне заняття — проти моди, як кажуть, не попреш.

Тут важливіше інше — гра, якщо хочете, виконує освітню функцію. Вона рухає жанр глобальних космічних стратегій в народ, дозволяючи доторкнутися до нього навіть тим, хто раніше боявся його і нервово обходив стороною. А там, дивись, втягнешся, закохаєшся і при бажанні навіть Master of Orion 2 подужаєш...

До Речі, зовсім не випадково у нас завалялося п'ять ключів для гри від наших друзів з GOG.com так що, якщо хочете випробувати Master of Orion безкоштовно, просто відпишіться в коментарях, а ми визначимо щасливчиків!

Плюси: затягуючий ігровий процес; велика кількість стратегічних можливостей; десять рас з оригінальної гри, кожна зі своїми особливостями; враховано багато тренди в жанрі; з'явилися новини з кумедними провідними; симпатична графіка; зручний і зрозумілий інтерфейс; докладна система шпигунства.
Мінуси: битви, позбувшись пошаговости, сильно спростилися; технології практично єдині для всіх рас; військовий шлях до перемоги виглядає помітно ефективніше інших.

Категорія: Огляд ігор | Додав: 27.10.2016
Переглядів: 413 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar