Головна » Статті » Огляд ігор

Drakensang: The Dark Eye

Привіт всім любителям хардкорних crpg, а не тієї оказуаленой і спрощеної фігні під відомими іменами (ТЕС: Скайрим, Драгон ейдж 2). З вами я, 93overlord, і сьогодні я розповім вам про Дракенсанг: Темний очей.

Купив Я її відносно не давно, з півтора місяці тому, але пограв тільки зараз. І я отримав такі старі відчуття - які ні з чим не переплутаєш. Це було задоволення, змішане з мазахизмом. Але про все по порядку.

Що це за звір такий

Дракенсанг: Темний очей - хардкорних crpg, заснована на німецькій настільної рольової гри темні очі, і володіє найкрутішої і незвичайної рольовою системою на сьогоднішній день.

Вона вийшла в лютому 2009 року, і мені, чесно кажучи, неособенно захотілося пограти в неї, грунтуючись на невисокою оцінкою західних критиків (в районі 7.5). Так от, всі ці критики - ідіотське і оказуаленое по самі гланди бидло, яке ні чорта не розуміє в crpg за!!! Вони діти нової ери, якими чим простіше, тим краще!! Будемо чесні, незважаючи на те, що вийшов через півроку Dragon Age зірвав банк і був шедевром, у нього була відносно проста рольова система (куди вже простіше для crpg). А до В drakensang основна претензія - відсутність нормального довідкового матеріалу та інформації про рольовій системі. Ось це, блін, мінус. Тому я переглянувши кілька рецензій все-таки вирішив нещодавно купити гру.

У drakensang не сказати щоб дуже навороченый сюжет, він крутиться навколо випробування Оракула і збору артефактів (поки я гру правда не пройшов до кінця, здати заліки намагаюся, як і більшість студентів). Але гра починається незвично, є пару цікавих моментів, пов'язаних з вибором сторони конфлікту і квести досить цікаві, щоб їх хотілося проходити. Правда з діалогами трапилася одна річ, від якої ми відвикли за останні роки. Озвучка діалогів. Вірніше її відсутність. Ми, як на початку 2000 (до ЮЗ: лицарі старої Республіки і готичний), чуємо першу фразу, а решта читаємо самі. Взагалі, нам доведеться звикати до того, що ця гра послала всі сучасні принципи і все до чого ми звикли куди подалі.

Ах так, якщо ви хочете зрозуміти рольову систему, і пограти в гру на легкому рівні складності, то забудьте. У грі взагалі немає вибору рівнів складності. Звикніть до думки, що вам можуть проходити критичні удари, з першого разу вбивають вашого лучника, а ваші удари, які повинні завдавати великої шкоди завдають менше ніж просто вдарити або вистрілити. Я із-за цього не міг пройти, здавалося б, просту сцену, коли ми вдвох проти 4 амазонок. Мало того, що 2 амазонки самі по собі досить сильні, так ще 2 слабший не дають спуску. За 40 хвилин я завантажувався 30-40 разів, тому що прожити довше 30 секунд - шикарно. Якщо уб'ють когось із вас, то шанс виграти прагнути до 0 з кожною секундою. Добре ще що там для вашої подруги-амазонки супер бронетопик (і не тільки) там можна взяти . Рольова система на кубиках - як в Невервинтер найтс і багатьох інших старих проектах того часу, саме ця родова хвороба не проявилася в Драгон ейдж, і саме із-за цієї хвороби грі знижували бали.

Рольова система в подробицях

Я не люблю в огляді розбирати рольову систему та інші пункти окремо, а в кінці виносити вердикт мало пов'язаний з написаним і відчуттями. Огляди існують, щоб ділитися відчуттями і думками про ігри, описуючи її геймплейную частина і особливості коротко. Але чорт, тут неможливо обійти рольову систему стороною.

Виконуючи квести і вбиваючи противника, ви отримуєте очки досвіду, які називаються "пункти пригод" і визначають ваш рівень. Паралельно з ними ви отримуєте своєрідну валюту, яка приходить в тій же кількості і витрачається на підвищення характеристик, навичок, навчання вмінням і поліпшення заклинань. Ця валюта називається "пункти зростання" і витрачається в будь-який зручний для вас момент. Щоправда, є одне але. За кожен невідомий навик, заклинання, бойову здатність і т. д. вам доведеться заплатити вчителю певну суму, щоб він вас навчив користуватися цим.

З рольовою системою пов'язана одна особливість - якщо в розмові необхідно використовувати якийсь навик, то беруть участь всі персонажі. У діалогах може знадобитися і знання вулиць/природи, знання і людей (виявлення обману), і торгівля (підкуп) і зваба, і етикет. Для того щоб пізнати чари на мечі потрібно знання заклинань, щоб лікувати рани (про них пізніше) потрібен навик лікування, а щоб лікувати отруєння потрібно вивчити окремий навик. Кожна тварина, крім обривків шкур, містить інгредієнти для коваля/виробництва луків/алхіміка, а для того щоб зняти шкури/панцирі, видерти зуби/жвала/залози, зрізати сухожилля потрібен навик знання тварин. Також не можна збирати травичку, якщо не знаєш що саме палити :Д А зламати замок без досвіду неможливо.

А ще є багато особливостей - билися з смердючими слимаками і опинилися в слизу?? Купіть мило. Потрібно з кимось поговорити, а ви хочете збільшити свої шанси в діалозі?? Купуйте духи. Потрібні стріли?? Прості стріли можна і купити, не так накладно (сума в 2-3 рази більше, але не дуже вже й висока), а ось найкращі стріли робити вигідніше в десятки разів. Правда, потрібно ще знайти рецепт. Є приховані двері або проходи? Прокачати навик пошуку.

Бойова складова в грі звична - показники атаки і парирування (за раунд, 2 з щитом, і більше тільки через актівіруемие здатності) розраховуються за своїм формулами (не буду втомлювати). Ах так - парирувати стріли можна тільки зі щитом.

Відміну від багатьох ігор полягає в тому, що в грі є можливість наносити і отримувати рани. Рана дає мінус до характеристик, і при підсумовуванні до 5 штук, персонаж падає без свідомості. Як можна отримати, або завдати рану? Деякі здібності мають можливість нанести рану. Чи треба нанести/отримати шкоди більше, ніж показник конституції, тоді в гру вступає генератор випадкових чисел, і порівнюється викинутий показник з навиком самовладання.

Далі - простіше

Графіка в грі симпатична, але не більше. У грі для 2009 роки було хороше освітлення, але в цілому вона не виділялася графічно. Не страшно, плюватися не змушує, але і не дуже добре. Що в грі порадувало - так це анімація. Ні, справа не в тому що вона шикарна (як раз таки середньо). Справа в тому, що в грі видно все. Видно коли персонаж ухилився, а коли ворог сам промахнувся, коли ти відбив атаку, а коли парирували твою. Хтось скаже "Драгон ейдж також було", а я відповім - ні, там анімоване було не настільки.

Звук в грі є.

Жартую, непоганий звук, ненав'язливі мелодії, немає противні звуки ударів, а відсутність озвучення в діалогах мене не особливо засмучує. Тим більше що перекладений текст.

Я від цієї гри отримав те, чого не очікував. У мене почалася настольгия за старими crpg за - не тієї хрін яка без особливих проблем грається на консолях, а хардкорного, глибокої, продуманій грі. Не подумайте нічого поганого, всі сучасні РПГ гарні, але вони не містять того, заради чого люди в них раніше грали. Вони не містять виклику, якийсь складнощі у проходженні, не ставлять тобі складних умов, в них непотрібно думати з тактичної точки зору, найбільше в них працює спинний мозок, а не головний. А тут прямо якась суміш мазахизма з задоволенням.

Я вам раджу пограти в цю гру, настійно раджу. Поставив грі 9/10 із-за відсутності будь-якого ігрового зручного довідника, з-за чого вьехать в рольову систему відразу не дуже просто, і відсутність рівнів складності - деякі гравці захочуть продиратися і по 40 хвилин і більше намагатися пройти якийсь бій, або ще що-небудь. Також до мінусів відноситься відсутність можливості більш-менш повноцінного контролю над полем бою. Не можна здерти противника на танка, так і після скриптових сцен і діалогів, головний персонаж стає вперед і на нього йде супротивник. Якщо він один - не проблема, 1-2 удару і танк тримає, а якщо більше, то в сумі з вищесказаним гра починає дратувати не хардкорностью, а непродуманістю. А друга частина річки часу, яка є приквелом,- виправила всі серйозні мінуси у вигляді контролю над боєм (з'явилася "дражнилка") і рівнів складності, але коротше.

Підсумок - 9 балів



Категорія: Огляд ігор | Додав: 18.11.2017
Переглядів: 190 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar