Головна » Статті » Огляд ігор

Bus Simulator 16
Німеччина, Австрія і Швейцарія славляться зразковою системою громадського транспорту (що щорічно фіксує і рейтинг Mercer). Залишивши автомобіль будинку, ви можете дістатися куди завгодно в комфортних умовах, прибувши на місце строго за розкладом. Автобуси, трамваї та потяги в Європі дуже люблять і шанують. Злагоджена робота перевізників — це карколомний процес організації, розрахунків, планування. Хто-небудь з вас грав в дитинстві в паровозики і залізні дороги? Багато людей і будучи дорослими відчувають захоплення, як тільки зачують «чух-чух» або побачать автобус-«гармошку». Всі люблять автобуси-«гармошки»!

Маршрут з передмістя у даунтаун самий прибутковий, але його непросто отримати. Хабарів тут немає.

Транспортний бум

Не Дивно, що захоплені транспортом ентузіасти побудували цілі ігрові студії. Таких чимало, є і видатні лідери. Наприклад, німецька TML Studios кілька років поспіль створює якісні симулятори підземки з охопленням ряду ліній в Нью-Йорку, Лондоні, Берліні. У віртуальних активах розробників числиться і наземний міський транспорт з трамваями, тролейбусами, автобусами та детальною моделлю Сан-Франциско. В SCS Software теж тривалий час не припиняють полірувати чудову Euro Truck Simulator 2 — найкращу в світі послідовницю вітчизняних «Далекобійників 2». Творець знаменитого авиасима X-Plane 10, Aerosoft GmbH, сьогодні популярний завдяки автобусного хардкорному імітатора-тренажеру OMSI 2.

Тепер у сформований роками лад вклинюється новобранець. Австрійську команду Stillalive Studios після пригодницького екшену Son of Nor відвідала муза, і розробники створили симулятор водія автобуса Bus Simulator 16. Та не простий, а з елементами стратегії і економічною системою (хоч і примітивну), що виділяє його із списку типових клонів OMSI. Гравцям доведеться заробляти гроші на старенькому автобусі. Хитрий пенсіонер Бен (в російськомовної локалізації його чомусь звуть Петро) сплавив нам в'яне маршрутний бізнес. Але перспективи досить непогані. Конкурентів немає, а бажаючих добиратися з передмістя у центр не злічити. Подумаєш, треба іноді поштовхати заклинили двері...

Шеф, зупини тут, будь ласка!

Так і є. Отримавши «сарай на колесах», доведеться миритися з неполадками до тих пір, поки не назбираємо на що-небудь надійне (всього в грі доступно шість одиниць рухомого складу). Тут як раз і мер міста збирається просубсидировать успішних перевізників — завдання миттєво з'являється в загальному списку. За умовами потрібно подовжити вже наявний маршрут і прокотитися по ньому без скарг від пасажирів. Натомість дається новенький автобус. Як на зло на першу самостійну поїздку випадає вихідний день. Бен (він же Петро) попереджає про натовпи туристів.У них немає проїзних, тому відраховуємо здачу готівкою. А час-то йде, розклад летить в трубу! Де там ваша шкільна арифметика? «Здайте з 10 євро на стандартний квиток, будь ласка», — просить пані на вході. Який такий квиток?

Після того як трохи осваиваешься, проблем з підрахунком готівки більше не виникає. «Набиваємо» на спеціальному апараті здачу і квитки. На скарги пасажирів реакція вже моментальна. Маломобільним ставимо пандус. П'яних розпізнаємо ще в дверях. Клієнти радіють, ледь помітивши логотип улюбленого перевізника. Ось і справи пішли в гору. Залишається збільшити маршрутну мережу та найняти більше водіїв. І надихнути працівників грамотним менеджментом, зрозуміло. Але і без палиць в колесах не обійтися. Проблеми в бізнесі виникають раптово, а непродумані рішення запросто підштовхнуть компанію до банкрутства.Частенько треба крутити баранку і самому, щоб освоїти нову лінію, повернути довіру пасажирів або показати майстер-клас працівникам.

Пасажири дуже дивуються, коли водій виходить на зупинці разом з ними.

А який це автобус?

Bus Simulator 16 — це спроба зробити OMSI «для всіх», тобто така вступна в специфічний жанр. На відміну від німецького тренажера-імітатора тут немає складної системи управління із залученням всієї клавіатури, а ще гравцям не доведеться вчитися водити справжній автобус з відео в Інтернеті, щоб пристосуватися до складної фізичної моделі в грі. Зараз ваш єдиний ворог — праві повороти на вузьких вуличках міста, де легко зачепити пішохода або стовп зі світлофором філейною частиною горезвісної «гармошки». І час. Про розклад забувати не можна, навіть якщо пасажир уже майже добіг. Все інше освоюється за одну навчальну поїздку.

Простота, увага до деталей (аж до виклику зупинки, автоінформатора і магнітоли), підхід до менеджменту в стилі економічних стратегій і непередбачуваність кожної поїздки в Bus Simulator 16 полонять любителя симуляторів. З цієї причини гри в Steam дають багато схвальних оцінок. Але в Stillalive Studios не подбали про головне — про зовнішність. Клоновані будівлі, співіснування каламутних і чітких текстур, непоказні моделі і дивна анімація перехожих псують приємні враження. Здається, що ще трохи, і у розробників все б вийшло ідеально, а Bus Simulator 16 можна було б рекомендувати в якості зразкового представника жанру.

Не зрослося і з заявленим багатокористувацьким режимом на тридцять два гравця. Під час анонсу мені здавалося, що всі вони разом зможуть стати конкурентами в одному загальному місті. Організовувати транспортну мафію або влаштовувати гонки за пасажирами, намагаючись нікого не вбити при цьому. На практиці ви вызваниваете друзів з Steam і створюєте маршрути, тюнінгуете автобуси, спілкуєтеся в чаті і так далі. Процес, включаючи перевезення людей, нічим не відрізняється від «синглу». По суті, ви просто передаєте один одному збереження.В якості додаткового розваги пропонується виконувати чужі контракти. Цікаво, хто захоче в цьому брати участь?

Мегаполіс досить великий. На скріншоті — п'ята його частина з передмістями і житловим мікрорайоном.
 
***

Зараз Stillalive Studios щосили працює над космічною стратегією Drone Swarm, тому Bus Simulator 16 навряд чи отримає скільки-небудь помітний розвиток у майбутньому. Навіть підтримка модів і Steam Workshop не врятує його — надто обмежений інструментарій для редагування контенту. Псує картину і ігнорування стандартів оптимізації. Бачили мінімальні системні вимоги? Нічого спільного з фактичним становищем справ вони не мають. Потрапили в ДТП і хочете викликати поліцію, як в OMSI? У Bus Simulator 16 з вашого віртуального рахунку списується штраф — навіть можете не висаджувати пасажирів, все в порядку! Адже головне — розклад. А так добре починалося...

Плюси: докладна симуляція всіх елементів керування автобусом аж до регулювання температури в салоні і видачі квитків; динамічна система поломок в дорозі; випадкові події (наплив туристів, п'яний бешкет і так далі); рольові елементи (спілкування з пасажирами, підслухані розмови); кампанія з економічною системою і побудовою власного транспортного бізнесу; є можливість прокладки маршрутів на карті і найму водіїв.
Мінуси: графіка низької якості; жахлива оптимізація; нетямущий штучний інтелект автомобільного руху; багатокористувацький режим асинхронний і нецікавий; підтримка модів умовна; ігрова камера обмежена і не має підтримки VR/TrackIR, на відміну від інших симуляторів; є проблеми з налаштуванням управління при підключенні керма.

Категорія: Огляд ігор | Додав: 03.11.2016
Переглядів: 411 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar