Головна » Статті » Огляд ігор

ARMA II: Operation Arrowhead

Ам-казам ребятушки! Якщо ви думаєте що ви завзятий хардкорщиков, якщо ви думаєте, що будь-яку кількість супротивників вам під силу, якщо ви думаєте, що реалістичність у всьому - це нудно, то погравши в мультиплеер в Arma 2 всі ці думки зникнуть, ніби їх і не було. Так, я захопився оглядом нутрощів цього симулятора бойових дій, і мені хочеться поділитися своїми спостереженнями. Говорити про синглі я не буду, адже він і справді нудний донезмоги, чого не скажеш про мережевому режимі.

Одна куля – ціла біда

Реалістичність до дрібниць – відмінна риса всіх ігор від Богемії інтерактив. Це дуже спірне рішення, адже когось це приваблює, кого-то відштовхує, але від себе можу сказати, що з реалістичністю не переборщили ні на йоту.

Плюси:

Геймплей майже не відрізняється від операція Flashpoint і Арма під номером "один", і це, безсумнівно, дозволяє фанатам цих ігор без проблем освоїти Arma 2. Ми повільно рухаємося від укриття до укриття, остерігаючись кожного пострілу далеко, іноді подовгу отлеживаемся на одному місці тільки тому, що ми побачили якийсь рух або просто передчуття підказує, що там смерть. Жодного дикого екшену, лише благання про те, щоб супротивник не побачив тебе раніше. Це дуже атмосферно, ефект присутності відчувається на найвищому рівні, і якщо від забігу по лісі в якому можливо засів противник розбурхує кров, то перестрілка один на один або загін на загін просто підриває мозок і змушує радіти, сіли ти раптом якимось дивом вижив.

Також дуже добре реалізовані зовнішні і внутрішні подразники. Від свистячих над вухом куль огляд погіршується, вибух снаряда обіцяє тимчасове оглушення, контузію, і дзвін у вухах, а від стрільби з кулемета можна оглухнути начисто, тому рекомендується надягати беруші. Від тривалого бігу зір погіршується, персонаж важко дихає і може навіть спіткнутися і впасти. Таких дрібниць багато, і на вплив гравця у процес вони впливають безпосередньо, адже все це знайоме нам у нашому житті, так відбувається з будь-якою людиною.

Зі спорядженням теж порядок, який симулятор війни без гармат і техніки? Багато Стовбурів, навіть дуже, в цій грі, напевно, самий великий вибір зброї і парк техніки. Кожна гармата і машинка звучить зовсім по-різному, подумати страшно, скільки сил витрачено на запис всіх звуків. Найцікавіше, що через деякий час ви зможете точно визначати, з якою гармати стріляє ворог, або який вертоліт стрекоче в дали тільки по звуку. Повірте на слово, того відчуття, що ти тримаєш в руках справжню зброю, і водиш цей транспорт не пропадає ні на секунду. Все дуже красиво намальовано, анімоване і озвучено.

Реалістична система пошкоджень теж дуже до місця. Якщо зістрибнути з великої висоти, то можна зламати ногу і пересуватися буде можливо тільки в положенні лежачи, та ж ситуація з вогнепальним пораненням ноги. Від поранення в руки, відповідно буде гуляти приціл, і точно стріляти буде важко. При попаданні в тіло персонаж буде поступово спливати кров'ю і без перев'язки дуже скоро "загнеться", ну, а вже при попаданні в голову, будьте ласкаві померти. Хоча відрикошетити може і від каски, але таке буває дуже рідко і таке попадання буде супроводжуватися тривалим дзвоном у вухах.

Мінуси:

Складність освоєння ігри – найбільша проблема. Величезна кількість потрібних дій спочатку розставлені на клавіатурі не самим зручним чином. Перші пів години йдуть на налаштування розкладки під себе, але деякі навіть не намагаються поритися в налаштуваннях і відразу вимикають гру, закриваючи прохід в самий цікавий симулятор військових дій.

Командна гра і орієнтування

Плюси:

У грі є загони, і кожен може вибрати для себе роль, але по одинці жоден з бійців нічого з себе не представляє. Завжди потрібно працювати злагоджено, і це не означає, що завжди потрібно триматися поруч. Скидання десанту і одночасний штурм з землі, розвідка і спроби диверсій в тилу, захоплення сіл під прикриттям снайпера на пагорбі – все це має місце бути. Багато скаржаться, що їх вбивають в першому ж бою, але це тому, що награвшись "колду" вони полізли в арму з надією повбивати всіх і вся, ну або інстинкт самозбереження трохи притуплен. У мультиплеєрі гри Arma 2 сотні різних сценаріїв, від гравців вони залежать і поведінки, злагоджена команда з 4-ох чоловік може навести шороху у ворожому загоні, чисельність якого перевищує десять голів. Якщо грати як середньостатистичний шутер то нічого не вийде, а потрібно воювати Арма саме, тоді від одного матчу буде стільки емоцій, скільки не зможе подарувати навіть десять конов у батлу.

Від солдата потрібна не лише хороша точність і беззаперечна слухняність командира загону, але ще і здатність виживати поодинці. Не раз бували випадки, що один з членів загону відставав і заново виходив до загону, тільки покладаючись на карту, компас, і зазначені координати. Справа в тому, що на деяких серверах відключені оповіщення, не показує розташування гравців і навіть сама мета завдання вказується тільки координатами. Це додає шарму грі: якщо ви перестанете стежити за своїми переміщеннями на карті, то доведеться шукати вказівний знак, на якому буде вказано назву населеного пункту і тільки потім, знайшовши цей пункт в карті, дізнатися, де ти, власне, перебуваєш. Вночі все тільки погіршується, але ПНВ дуже виручає. Взагалі непотрібних предметів у грі немає, і це, безумовно, йде на користь, адже все це урізноманітнює геймплей.

Складно описати всю атмосферність відбувається, простіше повідати одну з численних історій, а якщо вам не цікаво, просто перейдіть до наступного розділу:

“ – Знаєш, не думаю що БТР'и проїхали, вони б давно були тут. Пора висуватися. – Я був напружений, зір ще не відновився після забігу під вертолітним обстрілом в лісі. Благо "Сонячне" місцевість гориста, вертольоту розвернутися ніде.

- Почекаємо, є час, тим більше вони снайперів так і так розташували, нам не пройти, нас і так четверо.

- Та ні, п'ятеро, Саньок знайдеться, вертушка його район не обстріляла, тим більше на пагорбі було багато рослинності, як, ти думаєш, його помітили?

- І то правда, блін, шкода рацій ні, з ними було б простіше... Все ж таки ти правий, ми далеченько, коли БТР'и прикатят ми не встигнемо добігти. Давайте по крайці лісу метрів на триста зрушимо.

Ми наближалися до нашої цілі, а метою було зачистити селище "Сонячне" – зміцнити його легко, а щоб вирішити, потрібно оббігати через гори п'ять кілометрів, з іншого боку море. Ми пройшли певну відстань і знову засіли за залізничним насипом. Командир оглядав у бінокль місцевість, а я через оптику свого АК-74. І все ж моя обережність не була зайвою, приблизно через хвилину з нас почав стріляти снайпер, я не знаю чому він не почав стріляти раніше, може змінював позицію, одне можна сказати точно, він змінив її вдало, адже нашого гренадера він убив точно в голову. Я вже був на сторожі, але це стало для мене несподіванкою, саме тому командир почав стрілянину першим. Обстрілював він печурок на скелі, дуже зручне місце, але після першого пострілу доведеться передислокуватися. Але снайпер не встиг, командир розірвав його з свого кулемета частими одиночними пострілами. Страшно було уявити, скільки народу сбежится на постріли, але командир наказав не рухатися. Вірно, насип яке ніяке, але укриття, а поки ми будемо шукати нове, нас вже изрешетят. І Я Костя – розвідник відкотилися ближче до трави, а командир залишився спостерігати за обстановкою. Він несподівано закинув кулемет, вибіг на залізну дорогу і почав стріляти, переміщаючись в полуприсяде. Він рухався до поля, і незабаром, по трасера я побачив у кого він стріляв. Мінімум шість чоловік метушилися між дерев, але вони миттю злилися з місцевістю, а командир пройшов ще кілька кроків і впав на землю. Пострілів не було чути, значить, ПБС використовують (в простолюдді – глушник). Неприємно. Впавши назад в траву, я описав Кості обстановку, і наказав мовчати. Ми лежали, лежали хвилин шість – сім. Я напрядено тримав на прицілі область, з якої міг вийти супротивник.

- Чуєш? – Костя дуже налякав мене. І не тому, що було несподівано, а тому що він сказав це вголос.

- Заткнися! – я шикнув на нього. Але я і справді щось чув, і не щось, а звук мотора, потужного мотора. БТР'и запізнилися, але краще пізно ніж ніколи. Я сказав Кості що йому слід робити коли перший БТР опиниться в 150-ти метрах від нас. Дождав час ми одночасно схопилися, він кинувся з криками до БТР'ам, а випустив підлогу ріжка в напрямку ворога. Нам пощастило, броньовики не обстріляли нас відразу, як тільки побачили, і Костя одразу сховався за однією з машин. Я відступав витрачаючи по одному патрону в секунду, а супротивник не шкодував набоїв, вони дивом промахувалися, а коли я підійшов ближче до броньовика я закричав – "Бий по трасера!!!". Він І вдарив.

***

Коли БТР місцевість обробив, стало дуже тихо. Я мовчав, а Костя доповідав командиру взводу про обстановку. В АК приціл я бачив, як далеко збираються виїжджати Абрамсы і на вишках почали бліковать снайперські оптичні приціли. Я забрав кулемет командира, давно хотів постріляти з Печеніга, а зараз доведеться багато, дуже багато стріляти..."

Мінуси:

Знову ж складність. З командною грою все просто, бували випадки, що за непослух бунтарі отримували кулю в пузо від своїх же, і грати ставало легше. Ну а орієнтуватися не кожен вміє, і тут виникають складнощі з поясненнями. Від нічого не розуміють людей можуть зажадати банального проходу в потрібний квадрат, а як орієнтуватися по карті він не знає, і розрахований до дрібниць план може провалитися, але все це, знову ж, приходить з часом і команди виходять злагодженими.

Користувальницькі модифікації

Плюси:

Розробникам Потрібно віддати належне. Ігровий код вони зробили звивистим, дозволивши народним умільцям творити з їх грою що душі завгодно. Плюс - вбудований редактор місій дозволяє звичайним гравцям створювати місії без особливих зусиль і без заморочок з кодами і програмуванням. Деякі з модифікацій і місій виходять дуже цікавими і користуються популярністю серед гравців. Найяскравіший приклад – модифікація, переносить гравців в світ після апокаліпсису, в світ наповнений зомбі, в світ, де кожен патрон на рахунку. Ім'я дні-З. цьому чуду Зараз вона користується шаленою популярністю, через неї Арма потрапила в топ найбільш продаваних в Стим'е. На даний момент відкрито близько сотні ігрових серверів, за основу яких йде ця сама модифікація, і майже всі сервери забиті і вдень і вночі. Я теж не пройшов повз цієї модифікації і можу сказати точно: день-З - це той виживання-дії самий про якого я завжди мріяв. Це марно описувати, це потрібно спробувати пограти, або хоча б подивитися ролики, весь Ютуб завалений записами стримов і летс-плеями на цю модифікацію.

Мінуси:

Мало які модифікації підтримуються розробниками офіційно, саме тому половина з них або недопрацьована, або взагалі не іграбельна. День-З Того ж не без вад. Надмірна гнучкість коду грає злий жарт з гравцями, і пошкодити його під час розробки модифікації – раз плюнути, а з цього виходить безліч багів, що не дуже приємно.

Підсумок

Що ж ми маємо? ГРУ ДЛЯ СПРАВЖНІХ МУЖИКІВ, ГРУ НА 10 БАЛІВ З 5-ТИ! Це чудовий мережевий режим, це незабутні відчуття від кожної сутички, це напруженість, навіть коли ти просто біжиш по лісі і не чуєш нічого, крім тріску гілок і шелестіння трави під ногами. Ця гра показує, який ти будеш на реальній війні. Тут є все, з чим знайомі туристи, курсанти, які відслужили військовим просто і захоплені справою, всі свої навички орієнтування та ведення бою ви можете показати в Arma 2. А якщо ви нічого не вмієте, то легко можете навчитися саме в цій грі, адже тут є все для цього. Невже хтось буде сумніватися в тому, що...

Гра зроблена з душею.

П. С. Якщо вам шкода грошей і ви віддаєте перевагу качати з торрентів, ніж купувати гру, спеціально для вас є безкоштовна версія з обмеженнями під назвою Арма 2 безкоштовно. Ви не зможете викрутити якість графіки на максимум і модифікації будуть для вас закриті, але тим не менш, ви хоча б ознайомитеся з цією грою перш ніж купувати.



Категорія: Огляд ігор | Додав: 17.11.2017
Переглядів: 261 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar